fbpx

SQL מתקדם – טכניקות ויישומים פרקטיים

100 בעיות SQL מורכבות, טכניקות מתקדמות ופתרונות. 

במספר מילים 

מתכוננים לראיון עבודה ב-SQL ? רוצים להעשיר את הידע שלכם ביישומים מעשיים ?  ספר זה הוא כל מה שאתם צריכים. הספר נכתב על-סמך נסיון של עשור בעבודה מול מאגרי נתונים, ומכיל 100 בעיות SQL מורכבות עמם התמודדו משתמשים. הספר נועד להקנות לקוראיו הבנה מעמיקה בשפת ה SQL. כמו כן ספר זה מהווה הכנה מעולה לקראת ראיונות טכניים.

 

על הספר

במהלך העשור האחרון, בו לימדתי את שפת ה-SQL, הייתי מקבל בסיומו של כל קורס מיילים עם שאלות מקצועיות מתלמידים. חלקם העלו שאלות מעניינות מאוד על הנושאים שלימדתי, חלקם עברו ראיון עבודה שבו הוצגו בפניהם שאלות שלא ידעו כיצד להתמודד עימן, ואחרים נתקלו בבעיות מורכבות במקום העבודה. במקביל, במהלך שנות עבודתי בשטח, נתקלתי לא אחת באתגרים מעניינים הקשורים לשפת ה-SQL, וכ-DBA טוב ומסודר, תמיד דאגתי לשמור ולתעד את אותן בעיות ופתרונותיהן.

במרוצת השנים כמות החומרים שאספתי תפחה, עד שלאחרונה קיבלתי את ההחלטה לאגד את כל אותם חומרים ולייצר ספר. לאחר כחצי שנה נוספת של פיתוח ועריכה, סיימתי לכתוב ספר ראשון מסוגו בארץ: SQL מתקדם – בעיות ויישומים פרקטיים, המכיל 265 עמודים ומציג 100 בעיות SQL מורכבות וטכניקות בהן ניתן לפתור אותן.

ספר זה קיים בגרסת אונליין – המאפשרת לכם גישה מלאה ומיידית לכל תכניו, וכן בגרסה קשיחה. פרטים נוספים בלשונית הרכישה.

 

למי הספר מתאים ?

ספר זה נועד בעיקרו למנהלי בסיסי נתונים, כותבי קוד, מפתחי BI, אנשי QA, אנליסטים ואנשי מקצוע נוספים אשר אחראים על כתיבת שאילתות SQL. כמו כן, ספר זה מהווה הכנה מצוינת לקראת ראיונות עבודה טכניים ב- SQL.

 

מה הספר יתן לכם?

באמצעות הספר תלמדו כיצד להתמודד עם בעיות מורכבות של העולם האמיתי. הספר ילמד אתכם SQL מתקדם "דרך הידיים", מתוך נסיון של משתמשים שונים, ויקנה לכם הבנה תוך כדי התנסות.

כמו בכל נושא טכני אחר – תיאוריה היא הבסיס להכל, אך הלמידה האמיתית מגיעה רק תוך כדי עבודה מעשית והתנסות. במהלך העבודה עם הספר תחשפו לבעיות אמיתיות של משתמשים, תתמודדו עם אתגרים המגיעים מהעבודה היומיומית ותבינו את העולם המרתק של שפת ה-SQL דרך עשייה.

 

על אילו תכנים הספר עובר?

ספר זה אינו ספר רגיל, שבו סדרת נושאים תיאורטיים נפרסים עפ״י סדר היררכי מסוים. כפי שכל בעיה בעולם האמיתי דורשת הבנה באלמנטים שונים בשפת ה- SQL, כל תרגיל המופיע בספר משלב בתוכו קונספטים שונים. במהלך העבודה עם הספר תלמדו, תוך כדי עשייה, טכניקות רבות, כגון:

  • היכרות עם פונקציות סקלריות מורכבות
  • טכניקות מתקדמות לסינון ומיון ערכים
  • עבודה עם פונקציות אנליטיות
  • שימוש מתקדם בפונקציות קבוצה
  • עבודה עם תתי שאילתות מורכבות
  • שימוש ב- CTE ו- CTE רקורסיבי
  • שילוב מתקדם של טבלאות  באמצעות JOIN, UNION ו- CROSS APPLY
  • יישום טכניקות XML בפתרון שאילתות מורכבות
  • עבודה עם PIVOT ו- UNPIVOT

הטכניקות המופיעות בספר מוצגות באמצעות הסינטקס של SQL Server.

רכישת הספר

את הספר ניתן לרכוש ב-2 צורות:

גרסה מודפסת – הכוללת 265 עמודים, ומציגה 100 בעיות SQL שונות וטכניקות בהן ניתן לפתור אותן.

עלות – 329 ש"ח, כולל דמי משלוח. התשלום מתבצע באמצעות PayPal.

ניתן להתרשם מתכני הספר באמצעות גרסת האונליין, הכוללת תכנים חינמיים.

הזמינו את הספר

 

 

advanced_sql_online_4גרסת אונליין –  הכוללת את אותם התכנים של הגרסה המודפסת.

עלות –  65.99 דולרהחל מה-25.10.2017 הגרסה הדיגיטלית מוצעת למכירה גם בחו"ל, על כן התשלום מתבצע במטבע שונה. , התשלום מתבצע באמצעות PayPal.

גרסת האונליין נתמכת בכל המכשירים (טאבלט, לפטופ, או מכשיר סלולרי), ומאפשרת גישה מיידית ובלתי מוגבלת בזמן אל כל השאלות המופיעות באתר.

רכשו את גרסת האונליין

 

יתרונות גרסת האונליין

התרגילים באתר תמיד נמצאים במגמת התעדכנות – כמו בשפות אחרות, גם ב-SQL, לכל בעיה יכולים להיות פתרונות רבים. קחו לדוגמה את השאלה הבאה מתוך מאגר השאלות החינמי שאני מציע ושימו לב כמה תגובות היו לה (ויותר חשוב – כמה ניתן ללמוד מהן).

יכולת לכתיבת תגובות – להבדיל מספר דיגיטלי / קשיח, בגרסת האונליין באפשרותכם להעלות תגובות לכל אחד מהתרגילים. השאלה לא ברורה לכם מספיק? יש לכם פתרון חלופי לתרגיל ואתם רוצים לדעת האם הוא נכון? רוצים לדעת מה ההבדל בין צורות הפתרון השונות? אתם מוזמנים להעלות את השאלות שלכם ולקבל תשובות.

שירותים אלו ניתנים לטובת המנויים ללא תשלום נוסף

 

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons