fbpx

המדריך לדאטה-אנליסט

שוקלים לצלול לתוך עולם ניתוח הנתונים אבל מוצאים את עצמכם מוצפים בכמויות של אינפורמציה?

שואלים את עצמכם מה צריך לדעת לקראת המשרה הראשונית? מה חברות מחפשות? אילו תכונות אופי צריך, אילו כישורים טכניים? מה זה אומר בכלל להיות דאטה אנליסט ואיך היומיום נראה?

ברוכים הבאים למאגר המידע המקיף ביותר בעברית, אשר מאגד כל התובנות המרכזיות שצריך לדעת כדי לנווט את הכניסה שלכם אל התחום.

פלטפורמה זו משמשת כמאגר המכיל מגוון רחב של מפגשים בהובלת מומחים ותיקים בתעשייה, ומציעה מגוון של מדריכים, כל אחד מתעמק בהיבטים שונים של התחום, לטובת הבנה הוליסטית.

מדריכים ממוקדים

מהו דאטה אנליסט

מדריך מקיף לתפקידי דאטה אנליסט בתעשיות שונות. המדריך מפרט את תחומי האחריות, הכלים והתפקידים הספציפיים של אנליסטים עסקיים, אנליסטים שיווקיים, אנליסטים של הונאה, אנליסטים פיננסיים ומנתחי מוצר. הפוסט מדגיש את הרבגוניות של מנתחי נתונים בשיפור הפעילות העסקית, האסטרטגיה ותהליכי קבלת ההחלטות, ומדגיש את מערכי המיומנויות והמשימות הייחודיות הקשורות לכל תפקיד אנליסט ספציפי.

ההבחנה בין דאטה אנליסט למדען נתונים

הפוסט דן בהבדלים ובסינרגיה בין מנתחי נתונים ומדעני נתונים, תוך שימת דגש על תפקידם בתרגום נתונים לתובנות ניתנות לפעולה, ושימוש בטכניקות מתקדמות לניתוח חזוי, בהתאמה. הפוסט מדגיש את זרימת העבודה השיתופית מאיסוף נתונים לתקשורת תובנות, ומדגיש את החשיבות של השותפות שלהם בהנעת החלטות עסקיות מושכלות.

מה הסיכוי למצוא את העבודה הראשונה בהייטק?

הפוסט הבא עוסק באתגרים ובגורמים המשפיעים על הסיכוי למצוא את המשרה הראשונה בתעשיית ההייטק. ומדגיש בין היתר את החשיבות של מצב השוק, השכלה רלוונטית או ניסיון תעסוקי, הצגה עצמית אפקטיבית בקורות חיים ובפרופיל לינקדין, נטוורקינג, כישורים מקצועיים, למידה מתמשכת, חוסן נפשי במהלך חיפוש העבודה, ואיכות הפרוייקטים בתיק העבודות על פני כמותם.

איך להיות דאטה-אנליסט באופן עצמאי: המדריך המקיף

הפוסט מציע מפת דרכים מקיפה ללימוד תחום ניתוח הנתונים באופן עצמאי, מכסה נושאים רבים ומציע משאבים ללמידה עצמאית. בין היתר, המדריך מכסה קישורים המאפשרים להבין את התפקיד והיסודות התיאורטיים, לימוד עצמי של SQL, Excel, כלים להדמיית נתונים, עבודה עם Python, ועוד.

10 טיפים לבחירת קורס דאטה אנליסט

הפוסט מספק מדריך מקיף לאלו השוקלים מעבר קריירה לניתוח נתונים, המדגיש את הזמן המשמעותי, ההשקעה הכספית והמאמץ הנדרשים. הוא מציע עשר נקודות קריטיות שיש לקחת בחשבון בבחירת קורס, לרבות נחיצות הקורס, משך הקורס, תוכן מקצועי, מומחיות המדריך, דגש על חשיבה ביקורתית מעבר למיומנויות טכניות, יכולת ההוראה של המדריך, חשיבות המעשיות. יישום ולימוד עצמי, הצבת ציפיות ריאליות, והמשמעות של הסתמכות עצמית בהשמה בעבודה לאחר סיום הקורס.

חשיבות שפת ה-SQL בתפקיד אנליסט הנתונים

הפוסט דן בחשיבות שפת ה-SQL בתפקיד הדאטה אנליסט, מתאר את תפקידו השפה בניתוח נתונים, ומסביר כיצד היא משמשת לאחזור נתונים, מניפולציה וניתוח. הפוסט מדגיש את היכולות של SQL בטרנספורמציה של נתונים, אינטגרציה וניתוח בזמן אמת, תוך שימת דגש על תפקידה הקריטי בעיצוב תובנות והנעת החלטות מושכלות בתחום ניתוח הנתונים.

טיפים לכתיבת SQL טוב יותר

הפוסט מספק טיפים לשיפור יכולות כתיבת SQL. הטיפים מדגישים את החשיבות של הבנת הנתונים לפני כתיבת השאילתות, פתרון בעיות באופן הדרגתי, למידה מטעויות, כתיבת קוד קריא ומאורגן, תרגול מתמיד, למידה מקוד של אחרים והתנסות ביכולות מתקדמות של השפה.

צ'יט שיטס ב-SQL להורדה חינמית

הפוסט מציע דפי עזר להורדה בחינם עבור SQL, המכסים את MySQL, PostgreSQL ו-MSSQL.
הצ'יט שיטס מספקים סיכום מקיף של היבטים חיוניים ב-SQL, החל מפקודות SELECT בסיסיות, פונקציות GROUP ו-JOINs, ועד CTEs, פונקציות אנליטיות, Pivots ועוד.

כמה טוב אתם יודעים SQL?

הפוסט מציע תרגיל הערכה לבחינת רמת ה-SQL שלכם, במיוחד ברמה הנדרשת מג'וניורים. התרגיל מאזן בין ידע טכני להבנה עסקית, ומאפשר הערכה מקיפה של כישורי השפה. בהצלחה!

10 שגיאות נפוצות בניתוח נתונים

הפוסט מונה 10 טעויות נפוצות בניתוח נתונים, ומדגיש את החשיבות של איכות נתונים, הבנת הקשר, הצגה חזותית נכונה, הימנעות מפירושים שגויים ותיעוד מקיף. בהצגת הממצאים, הוא שם דגש על התמקדות בסיפור אחד ברור, שימוש נכון בהדמיית נתונים, הימנעות מעומס מידע, מתן עדיפות להסבר ברור על פני חקר בלבד ויצירת תקשורת אפקטיבית עם קהל היעד כדי להבטיח בהירות ורלוונטיות.

איך מתכוננים לשאלות בראיון עבודה של דאטה אנליסט

הפוסט מציע עצות להתכוננות לשאלות אנליטיות בראיון עבודה למנתח/ת נתונים. הוא מדגיש שאין תשובה אחת נכונה לבעיות עסקיות ומציג גישה מסודרת: הבנה שאין תשובה יחידה, תפיסת ההקשר העסקי, תקשורת ברורה של תהליך המחשבה, הימנעות מתשובות חפוזות, וארגון התשובה לשאלות בירור, הנחות יסוד, ניתוח וצעדים למידה. בנוסף, הוא מדגיש את חשיבות התרגול באמצעות מחקר מדדים נפוצים בתעשייה הרלוונטית וניתוח תרחישים אפשריים לפי התהליך המתואר.

וובינרים ופודקסטים

על תפקיד הדאטה אנליסט

מה ג'וניור דאטה-אנליסט צריך לדעת לקראת המשרה שלו? אילו שאלות שואלים? מה חברות מחפשות? אילו תכונות אופי צריך, אילו כישורים טכניים? מה זה אומר בכלל להיות דאטה אנליסט ואיך היומיום נראה?

המדריך לדאטה-אנליסט המתחיל

22 קטעי וידאו
פרטים

במהלך הוובינר גדי קרוסט, עומר ביבר, ורם קדם נגעו בשאלות נפוצות הנוגעות בכניסה לתפקיד הדאטה-אנליסט.
מה ההבדל בין המקצועות השונים בעולמות הדאטה? מה סוגי הידע והכישורים המצופים מאנליסטים? איך אפשר לכוון חשיבה אנליטית? איך בונים תיק עבודות? (האם כדאי לבנות תיק עבודות?) על מה לתת דגש בקו"ח (וממה להימנע)? ומה אנחנו מחפשים בתור מראיינים?

ניתוח נתונים בפועל

רוצים להכיר קצת יותר לעומק את עולם ניתוח הנתונים? להתנסות בעצמכם? בחלק זה תמצאו מיטאפים שונים המדגימים אנליזות מקצה-לקצה

פרטים

לטובת אלו המחפשים Usecase אמיתי להתאמן אליו לקראת הכנה לראיון עבודה.

זהו תיאור ה Usecase והמשימה –
https://bit.ly/plarium_usecase

זהו ה Dataset –
https://bit.ly/plarium_data

הסרטון המצורף מראה את הפתרון של המשימה

על תעשיית הדאטה

עבודתו של הדאטה-אנליסט חופפת עם בעלי מקצוע שונים בתחום הדאטה: ממפתחי BI, אנשי Big Data, מדעני נתונים, מנהלי תשתיות דאטה ועוד. בחלק זה מיטב המומחים בארץ סוקרים את תחומים אלו ומסבירים אותם.

פרטים

רם קדם מסביר על התפקידים השונים בשוק העבודה בעולמות הנתונים, על ההבדלים ביניהם ומה כדאי לדעת בשביל להגיע לעבוד בהם.