fbpx

דאטה-אנליסט, כל מה שצריך לדעת על מקצוע אנליסט הנתונים (Data Analyst)

מבוא

אנליסט נתונים, או דאטה אנליסט (Data Analyst), הוא איש מקצוע המתמחה באיסוף, ניתוח ופירוש נתונים. תפקידו לסייע לארגונים לקבל החלטות טובות יותר על ידי הפיכת נתונים גולמיים לתובנות עסקיות משמעותיות.

דאטה אנליסט אחראי לאיסוף, ניתוח, פירוש והצגת נתונים. תחילה, אנליסט הנתונים אוסף נתונים ממגוון מקורות, כגון מסדי נתונים, אתרי אינטרנט, קבצים ותוכנות. לאחר מכן, אנליסט הנתונים משתמש בכלים סטטיסטיים וטכנולוגיים כדי לנתח את הנתונים ולזהות מגמות ודפוסים. בהמשך, ה-Data Analyst מסביר את משמעות הנתונים ומפיק מהם תובנות עסקיות. לבסוף, הוא מציג את התובנות שלו בצורה ברורה ותמציתית למקבלי החלטות בארגון.

דאטה אנליסט: המדריך המלא לתפקיד

שוקלים לצלול לתוך עולם ניתוח הנתונים אבל מוצאים את עצמכם מוצפים בכמויות של אינפורמציה?

שואלים את עצמכם מה צריך לדעת לקראת משרת הדאטה-אנליסט הראשונה? מה חברות מחפשות? אילו תכונות אופי אנליסט הנתונים צריך, אילו כישורים טכניים? מה זה אומר בכלל להיות Data Analyst ואיך היומיום נראה?

ברוכים הבאים למאגר המידע המקיף ביותר בעברית, אשר מאגד בצורה מסודרת את כל התובנות המרכזיות שצריך לדעת כדי לנווט את הכניסה שלכם אל תחום ניתוח הנתונים.

מתחילים ללמוד על תחום הדאטה אנליסט מכאן

רגע לפני שצוללים אל תחום הדאטה-אנליסט ולומדים אותו באופן מקיף ומסודר, היינו ממליצים לצפות בסרטונים הבאים אשר מהווים מבוא, ומסכמים את הנקודות המרכזיות אותן יש לדעת לקראת הכניסה אל תחום ניתוח הנתונים

מבוא אל מקצוע הדאטה אנליסט

סקירת תפקידו של הדאטה אנליסט, אשר מפרטת את הכישורים והמיומנויות הנדרשים, הכלים הטכניים בהם משתמש מנתח הנתונים, סוגי ה Data Analyst השונים, דיון בחשיבותן של מטריקות ועוד.

כניסה אל תחום הדאטה אנליסט

איך נכנסים אל התפקיד הראשון בתחום, מהו הידע שצריך איך לרכוש אותו. טיפים לפיתוח חשיבה אנליטית, הכנה לראיונות, בניית תיק עבודות וקורות חיים

בניית תיק עבודות לדאטה אנליסט

סקירת תהליך בניית תיק עבודות בתחום הדאטה-אנליסט. תוך הדגשת שלבי האנליזה, הדאטה, ניתוח מידע, מסקנות, ופריטי פעולה.

רוצים לחסוך זמן בחיפוש אחר הדאטה-סט המתאים עבור האנליזה שלכם? להלן קישור המפרט פרוייקטים מומלצים

ניתוח נתונים עם ChatGPT

כיצד ניתן להשתמש ב-ChatGPT, כלי מבוסס AI מבית OpenAI, כדי לבצע אנליזות נתונים. מהן היכולות השונות של ChatGPT, וכיצד ניתן להשתמש בו על-מנת לבצע משימות כמו: ניקוי נתונים, ניתוח נתונים סטטיסטי, ויצירת ויזואליזציות.

הפודקסט לדאטה אנליסט

מה ג'וניור דאטה-אנליסט צריך לדעת לקראת המשרה שלו? אילו שאלות שואלים? מה חברות מחפשות? אילו תכונות אופי צריך, אילו כישורים טכניים? מה זה אומר בכלל להיות דאטה אנליסט ואיך היומיום נראה? 

הפודקסט בהובלת רם קדם וגדי כרוסט מראיין אנליסטים שונים ומציג את הפרספטיקה שלהם על התחום, וכל מה שצריך לדעת לקראת כניסה אל התחום.

הפודקסט זמין גם ב-Spotify וב-Apple Podcast

מדריכים ממוקדים לדאטה אנליסט

מהו דאטה אנליסט

מהו דאטה אנליסט

קיימים כ"כ הרבה סוגים של דאטה אנליסטים – עסקייים, שיווקיים, כאלו המתמקדים בתחום ההונאות, אנליסטים פיננסיים ועוד. בחלק זה נסביר את ההבדל בין הסוגים השונים תוך שימת דגש על תחומי האחריות, הכלים והתפקידים הספציפיים

ההבחנה בין דאטה אנליסט למדען נתונים

ההבחנה בין דאטה אנליסט למדען נתונים

מה ההבדל בין דאטה אנליסט למדען נתונים. היכן עבודתו של האחד מסתיימת, ושל השני מתחילה. בחלק זה נסביר את ההבדלים והסינרגיה בין מנתחי נתונים ומדעני נתונים.

דאטה אנליסט - עבודה ראשונה

מה הסיכוי למצוא את העבודה הראשונה בהייטק?

על האתגרים והגורמים המשפיעים על הסיכוי למצוא את המשרה הראשונה בתעשיית ההייטק בכלל, ובמשרת הדאטה-אנליסט בפרט

להיות דאטה אנליסט עצמאית

איך להיות דאטה-אנליסט באופן עצמאי: המדריך המקיף

מפת דרכים מקיפה ללימוד תחום הדאטה-אנליסט באופן עצמאי. המדריך מכסה נושאים רבים ומציע משאבים ללמידה עצמאית. בין היתר, המדריך מכסה קישורים המאפשרים להבין את התפקיד והיסודות התיאורטיים, לימוד עצמי של SQL, Excel, כלים להדמיית נתונים, עבודה עם Python, ועוד.

טיפים לבחירת קורס דאטה אנליסט

10 טיפים לבחירת קורס דאטה אנליסט

קורסי הסבה אל תחום הדאטה אנליסט יוציאו אתכם למסע שיקח זמן רב, סכומי כסף לא מבוטלים, והרבה השקעה.
אבל עם כל ההיצע המטורף שקיים היום בשוק, איך בוחרים את קורס הדאטה אנליסט הטוב ביותר?
בחלק זה ניתן מספר טיפים שיעזרו לכם לקבל מסקנות מושכלות יותר.

טיפים לכתיבת SQL טוב יותר

שפת ה-SQL היא כלי מרכזי בעבודתו של האנליסט. בחלק זה נחלוק מס' טיפים למתחילים, כאלו שיעזרו לכם לכתוב את ה-SQL שלכם בצורה טובה ויעילה.

צ'יט שיטס לשפת SQL עבור דאטה אנליסט

צ'יט שיטס ב-SQL להורדה חינמית

דפי עזר להורדה בחינם עבור SQL, המכסים את MySQL, PostgreSQL ו-MSSQL.
הצ'יט שיטס מספקים סיכום מקיף של היבטים חיוניים ב-SQL, החל מפקודות SELECT בסיסיות, פונקציות GROUP ו-JOINs, ועד CTEs, פונקציות אנליטיות, Pivots ועוד.

כמה טוב אתם יודעים SQL?

תרגיל הערכה לבחינת רמת ה-SQL שלכם כדאטה-אנליסטים, במיוחד ברמה הנדרשת מג'וניורים. התרגיל מאזן בין ידע טכני להבנה עסקית, ומאפשר הערכה מקיפה של כישורי השפה. בהצלחה!

10 שגיאות נפוצות בניתוח נתונים

יצירת תובנות מנתונים גולמיים היא תהליך מרתק, מהנה ומאתגר. ויחד עם זאת, כל דאטה אנליסט יכול להעיד עד כמה אותו תהליך יכול להיות מבלבל, ומלא במכשולים אליהם צריכים להיות מודעים.
כדי שהאנליזה שלכם תלך יותר חלק – להלן 10 שגיאות נפוצות בניתוח נתונים.

איך מתכוננים לשאלות בראיון עבודה של דאטה אנליסט

איך מתכוננים לבעיות עסקיות בראיון עבודה? מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח את השאלה הבאה בצורה טובה יותר

דאטה אנליסט בתכלס

רוצים להכיר קצת יותר לעומק את עולם ניתוח הנתונים? להתנסות בעצמכם? בחלק זה תמצאו מיטאפים שונים המדגימים אנליזות מקצה-לקצה

דוגמא לתרגיל בית מראיון עבודה

לטובת אלו המחפשים Usecase אמיתי להתאמן אליו לקראת הכנה לראיון עבודה. הסרטון המצורף מציג את התרגיל, ומראה את הפתרון של המשימה

תהליך אקספלורציית דאטה

Exploratory Data Analysis היא מתודולוגיה חשובה לניתוח וסיכום המאפיינים העיקריים של כל דאטהסט.
EDA היא שיטה שלא כרוכה בטכנולוגיה מסויימת, אפשר לממש אותה ב Python אפשר באקסל, אפשר (בקושי רב) גם ב-SQL. מוזמנים לצפות בסשן של שעה שעשינו על הנושא.

ניתוח נתונים בפיתון

סקרנים לגבי ניתוח נתונים ב-Python אבל ללא רקע קודם בשפה? סרטון זה מותאם לכאלו שאינם מתכנתים ורוצים ללמוד את היסודות של ניתוח הנתונים באמצעות Python.

על תעשיית הדאטה

עבודתו של הדאטה-אנליסט חופפת עם בעלי מקצוע שונים בתחום הדאטה: ממפתחי BI, אנשי Big Data, מדעני נתונים, מנהלי תשתיות דאטה ועוד. בחלק זה מיטב המומחים בארץ סוקרים את תחומים אלו ומסבירים אותם.

על תפקידי הדאטה השונים

רם קדם מסביר על התפקידים השונים בשוק העבודה של עולמות הנתונים, על ההבדלים ביניהם ומה כדאי לדעת בשביל להתחיל לעבוד בהם.

על תפקיד מפתח ה-BI

מה עושה מפתח ה-BI, ובמה תפקידו שונה מזה של ה-Data Analyst ? מהי מערכת תפעולית, מהו מחסן נתונים, ואיך ETL מתקשר לכל הסיפור? במיטאפ זה עסקנו במבט מעמיק על עבודתו של ה- BI Developer.

מבוא לעולם ה Data Science

מה צריך לדעת כדי להיות Data Scientist? האם תואר שני ומעלה במדעים המדוייקים הוא חובה? ולמה Data Analyst מהווה קרש מקפצה מעולה?

מבוא לעולם ה Big-Data

במפגש זה ארחנו את זהר אלקיים, ארכיטקט פתרונות בחברת Aerospike, ובעל ידע עצום במאגרי נתונים, למיטאפ מרתק בתחום ה NoSQL. בפגישה מציג זהר את עולם ה- NoSQL, ואת הדרך העוברת מ- RDBMS מסורתי למאגרי מידע המוגדרים כ Big Data.

מבוא לעולם ה Database Administration

במפגש זה עסקנו בעבודתו של ה DBA: תכולת ומשמעות התפקיד, סדר היום, העבודה השוטפת, טיפים מהשטח, ואיך להתכונן לקראת ראיונות בתחום. המפגש נערך בהובלת Itai Binyamin, מומחה פתרונות DATA ו AI במיקרוסופט.